Borussia Dortmund ne pušta Bayernu titulu: Srušili su 'vukove' i ponovno došli na bod Bavarcima

Njemačka Bundesliga

svibnja 23, 2020

Jedina od Liga petice koja je nastavila svoje natjecanje nakon prekida zbog pandemije koronavirusa je njemačka Bundesliga. Nijemci igraju 27. kolo, a ponovno smo se podsjetili zašto nam je nogomet toliko nedostajao u posljednje vrijeme.

Borussia Dortmund i dalje neumorno juri Bayer Munchen. Millioneri su u 27. kolu Bundeslige došli do trijumfa na neugodnom gostovanju kod Wolfsburga s 0:2.

Norveški napadač Erling Haaland se u ovom kolu nije upisao u strijelce, ali zato jeste Portugalac Raphael Guerreiro koji je i doveo Dortmund u vodstvo u 32. minuti našavši se na pravom mjestu i samo je lagano proslijedio loptu u mrežu.

Guerriero je u prošlom kolu zabio dva gola Schalkeu, a kako mu je dvo-mjesečna pauza odgovarala potvrdio je i u današnjoj utakmici zabivši svoj 8. gol u prvenstvu.

Gosti su pokazali i u ovom susretu kako su kvalitetnija ekipa, kontrolirali su igru i igrali onoliko koliko im je bilo potrebno.

U 78. minuti sve je bilo riješeno. Sancho je sjajno povukao kontru, u završnici dodao do Hakimija kojeg mladi hrvatski stoper Marin Pongračić nije uspio izblokirati i na semaforu je stajalo 0:2.

Gol pogledajte OVDJE!

Bio je to i konačan rezultat i Borussia Dortmund ponovno lakše nego se očekivalo dolazi do nova tri boda. Marin Pongračić odigrao je za Vukove cijeli susret dok je Josip Brekalo ušao u 64. minuti.

Ovom pobjedom Borussia Dortmund je ponovno došla na bod zaostatka za Bayern Munchenom, ali Bavarci tek trebaju odigrati 27. kolo.