Radnik i Sarajevo podijelili bodove: Nesvakidašnji autogol Radnika koji će se dugo prepričavati. Čini se kako i u Bijeljini ima krtica

Premijer liga BiH

stu 09, 2019

Radnik i Sarajevo su u Bijeljini otvorili 16. kolo Premijer lige BiH i podijelili su bodove.

U prvom poluvremenu susreta koji je imao epitet derbija kola, nije viđeno previše uzbuđenja te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Nastavak susreta donosi bolji nogomet, a Sarajevo odmah dolazi do vodstva u 46. minuti i to na kakav način. Simonović je vraćao loptu Bilobrku, a ona je odskočila, prevarila vratara Radnika i otišla u mrežu.

Sarajevo je diktiralo tempo i nakon vodstva, imali su nekoliko dobrih prilika i mogli su riješiti utakmicu. Ali, nisu i Radnik je to kaznio u 81. minuti.

Lijepa akcija Radnika, lopta dolazi do Bradonjića, a ovaj s vrha šesnaesterca preciznim udarcem matira Kovačevića za konačnih 1:1.

Sarajevo nakon remija u Bijeljini ima 32 boda na liderskoj poziciji, tri boda više, ali i utakmicu više u odnosu na drugoplasirani Željezničar. Radnik je ostao peti i sada ima 26 bodova.