(VIDEO) Bayern poražen u Mönchengladbachu, pogledajte golčinu Ivana Perišića

bundesliga

pro 07, 2019

Screesnhot

U susretu 14. kola Bundeslige aktualni prvak Bayern poražen je kod Borussije iz Mönchengladbacha rezultatom 2:1. Goste je u vodstvo doveo hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Nakon što su na Allianz Areni poraženi od Bayer Leverkusena u 13. kolu, danas su poraženi na gostovanju kod Borussije Monchengladbach također s 2:1.

Istina, Bayern je bio bolji, imali su posjed lopte dominirali, ali kako im se to često zna dogoditi ove sezone, nikako da dokrajče protivnika.

Tko zna kada bi Bavarci i došli do vodstva da se nije ozlijedio Tolliso, a umjesto njega ušao Perišić jer je hrvatski reprezentativac u 49. minuti zabio za 0:1. Imao je vratar domaćina Sommer loptu na ruci, ali je ona ipak ušla u mrežu.

U 60. minuti izjednačio je Ramy Bensebaini, a isti igrač je u sudačkoj nadoknadi pogodio za konačnih 2:1 iz jedanaesterca

Borussia je ovom pobjedom zadržala prvu poziciju na tablici, a Bayern je na šestom mjestu.

I sada, nakon ovog poraza, jasno je kako Bayern nije ništa dobio time što je uručio otkaz Niki Kovaču. Šok nakon smjene trenera obično bude pozitivan za klub, ali to je samo kratkoročno. Bavarci su sada svjesni da nemaju tako dominantnu momčad kako su mislili. Jednostavno previše zvijezda, a premalo zalaganja.

Tako će se vjerojatno Hans-Dieter Flick na klupi Bayerna zadržati samo do kraja polusezone, a onda će se uprava kluba baciti u potragu za novim trenerom.