(VIDEO) Hercegovački derbi završio bez pobjednika: Zrinjski poveo preko Filipovića, a kapetan Ćorić donio poravnanje Širokom

Premijer liga BiH

ožu 08, 2020

Hercegovački derbi, kojeg su u sklopu 22. kola na Pecari odigrali Široki Brijeg i Zrinjski, završio je bez pobjednika

Nije bilo previše uzbuđenja u ranoj fazi utakmice. Široki je imao posjed lopte, ali prave prilike nisu stvorili. Zato je na drugoj strani Zrinjski iz prve opasnosti po domaći gol došao do vodstva.

U 25. minuti je Zlomislić obranio veliki zicer Bilbiji, ali u nastavku akcije Miloš Filipović natrčava na loptu i u svojoj trećoj utakmici postiže prvi gol u sezoni za 0:1 mostarske momčadi.

No, nije dugo trajalo vodstvo Plemića jer u 35. minuti Široki poravnava rezultat. Barišić je sjajno ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu, a usamljeni Dino Ćorić lagano zabija za 1:1. Bio je to šesti pogodak kapetana Širokog u sezoni.

S neriješenim rezultatom se i otišlo na odmor.

U nastavku susreta, ponovno smo gledali istu igru. Široki je imao posjed, ali pravih prilika nije bilo. Ako izuzmemo poništen pogodak Širokog, opravdano zbog zaleđa Franjića, najveću priliku smo vidjeli u 79. minuti kada je Pervan pucao s vrha šesnaesterva, ali Horkaš lagano to brani.

U 84. minuti ponovno prijete domaćini. Ovaj put udarac s je isprobao Franjić, ali je Jakovljević blokirao njegov udarac i od svega, Široki dobiva samo korner.

U finišu susreta, Zrinjski je preuzeo inicijativu, ali ni Mostarci nisu uspjeli stvoriti veću priliku. Tako su Široki i Zrinjski podijelili bodove te i dalje obje momčadi nemaju poraz u proljetnom dijelu sezone.

U preostalim susretima dana, Velež je na domaćem terenu svladao Borac s 2:1. Velež je poveo u 66. minuti preko Cvijanovića, a u 88' Banjalučani dolaze do poravnanja preko Zakarića. Ipak pobjedu Veležu je donio Fajić u 93. minuti sudačke nadoknade.

Željezničar je na domaćem terenu svladao Tuzla City s minimalnih 1:0 golom Štilića i tako zadržao drugo mjesto na ljestvici.

Ovim kolom završen je i taj 'regularni' (drugi) dio natjecanja, a nastavak sezone će se odigrati po sustavu Bergerovih tablica.