(VIDEO) Zimski prijelazni rok bio je pun pogodak za Zrinjski: Pojačanja donijela pobjedu Plemićima u Zenici

Premijer liga BiH

velj 23, 2020

Nogometaši Zrinjskog pobjedom su otvorili proljetni dio sezone. Plemići su u 20. kolu na gostovanju u Zenici svladali Čelik s 0:2.

Susret nije najbolje počeo za momčad Mladena Žižovića jer se već u trećoj minuti teško ozlijedio Edin Rustemović. Veznjak Zrinjskog je ostao ležati na travi nakon skoka u kaznenom prostoru i sudara s igračem Čelika. Rustemović je nakon dugog ukazivanja pomoći vozilom hitne pomoći odvezen s terena.

Ta nemila scena kao da je utjecala i na igrače te se na Bilinom polju nije gledao lijep nogomet. Tek od 40. minute počinju uzbuđenja.

Najprije su domaćini zaprijetili preko Žune, ali njegov udarac glavom brani Horkaš. Zrinjski prvi put opasnije prijeti u 45. minuti i to Filipović izravno iz kornera, ali Pavlović brani.

No, duboko u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena koje je bilo produženo 6 minuta, Zrinjski dolazi do vodstva, a u glavnim ulogama su bila dva povratnika. Filipović je lijepo ubacio s desne strane, a Nemanja Bilbija neometan lagano glavom zabija za vodstvo od 0:1.

Podsjetili su Filipović i Bilbija ovom akcijom na šampionske dane Zrinjskog.

U drugom poluvremenu je Čelik bio bolji protivnik, a uspjeli su i zatresti mrežu Mostaraca, ali je gol Mahmutoviću poništen zbog zaleđa.

U 82. minuti Zrinjski je riješio pitanje pobjednika, a ponovno su pojačanja bila u glavnim ulogama. Filipović je sjajno probio po lijevoj strani, Škrbić propustio loptu do Asima Zeca, a ovaj lijepo pogađa za konačnih 0:2.

Ovom pobjedom Zrinjski je preskočio Tuzla City na četvrtoj poziciji dok je Čelik ostao u opasnoj zoni.